Teknik Olarak Poliüretan Mertek Kullanımı

Mertek Nedir?

Mertek uzun ve kalınca ağaç demektir. Kesiti yuvarlak veya dört köşe kesittir. Normalde mertekler çam ya da kavak ağacından yapılmaktadır. Mertekler, ahşap evlerin içine tavana destek amacıyla konulan kalaslardır. Mertek malzemeleri, kirişlere çapraz veya dikey olarak bağlanmışlardır.

 

Poliüretan Mertekler

Buradan hareketle mertekler günümüzde teknolojiyi de kullanarak, ağaç görünümlü olarak poliüretan malzemeden üretilmişlerdir. Yanipoliüretan mertek imalatında, ahşap görünüm bir şekilde taklit edilmiştir denilebilir. Poliüretan mertekler tavana destek olmak için ve aynı zamanda mutfak ve salonlarda dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır. Hatta bazı ev tasarımlarında tavana halatlarla asılarak otantik görünüm elde edilmektedir. Bazen de ev sahiplerinin, poliüretan merteklerin doğal paneller gibi kullanımı yönünde istekleri olmaktadır. Https://www.polure.com/poliuretan-mertek-uygulama-tasarim-poliuretan-mertek-fiyatlari adresinden uygulama ve fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

 

Poliüretan mertek Xps strafor köpükten imal edilmiştir. Bu sahte kirişlerin üzerine eskitilmiş patina boya atılarak, doğal ahşap görünümlü dış doku elde edilmiştir. Ürün doğal ahşap görünümde olmasına rağmen dokunmadan doğal olmadığı anlaşılamamaktadır. Söve modelleri konusunda da bilgi almak için www.polure.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Poliüretan Mertek Teknik Özellikleri

B2 yangın dayanımına sahiptir; yani yangın esnasında akma yapmaz. Hava koşullarından etkilenmez. Antibakteriyel özelliklere sahip olup, haşere barındırmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir