Avcılık

Havalı Tüfek Merakı

Avcılık denildiği zaman akla ilk olarak havalı tüfek gelir. Bunun nedeni ise yabancı dizilerde ve kovboy filmlerinde rastladığımız av sahnelerindeki o iri yarı adamın elindeki tüfeğin havalı tüfek çeşidine sahip olması ve mermiden çıkan saçmalar sayesinde her attığını vurabilmesi ile alakalıdır. Şehir hayatı insanları oldukça aşırı derecede yıpratmaktadır. Günün stresinden kurtulmak amacı ile kişiler şehir hayatlarından koparak kendilerini doğaya verebilecek hobiler arayışı içine girmektedirler.

Avcılık da bu doğa sporlarının bir tanesidir. Avcılık ile ilgili oldukça yanlış kanı oluşturulmuştur toplumlar avcılığı bir spor ya da hobi olarak saymazlar. Oysa yabani hayvan avlamaktan ziyade daha masum gibi görünebilen balık avı ve kul avı da oldukça gündemde olabilmektedir. Bu küçük hayvanlar avcılık hayatında en ideal başlangıçlar yapılabilir seviyededir. Bu sayede doğa ile iç içe kalma ve şehir hayatının aşırı stresli durumu ile baş edebilme yetilerinin geliştirilmesine yardımcı olmaktadır. Havalı tüfek ithal ve yerli üretimler ile karşımız acıkmaktadır. Bu da 500 TL ile 15.000 TL arasında değişen bir kalite ve fiyat farkını gözler önüne sermektedir. Çok tercih edilen bu ürünü inceleyebilirsiniz www.onlineavmalzemeleri.com/urun/hatsan-mod-125-classic-havali-tufek-5-5mm.

Olta Takımı Merakı

Yabani hayvan avcılığının yanı sıra balık avı da ülkemizde sık kullanılan bir avcılık hobisidir. Ülkemizin üç tarafının da sularla çevrili olduğunu düşünürsek ve sayısız göl ve nehir bulunmasını da yanına katarsak bu hobi azımsanamayacak ölçüde çoktur. Ülkemizde genellikle olta balıkçılığı yapılmaktadır. Bu durum da olta takımına karşı bir merak ve çeşitlilik uyandırmıştır.

Yerli üretim olta takımları bulunmaktadır. Kaliteli ve birçok özelliğe sahip seçenekleri ile ithal olta takımları sıklıkla tercih edilmektedir. Her balığın türüne göre oltaya gelme durumları farklıdır. Bu nedenle bırakılan olta, suda hareket halinde olan olta, ışığa gelen balıklara özel olarak gece ışığı bulunan oltalar, çoklu kancaya sahip oltalar vb. durumlarda birçok çeşit bulunmaktadır. Oltaların çeşitliliği fiyatları da etkilemekte ve fiyat çeşitliliğini de beraberinde getirmektedir. Revaçtaki ürünleri incelemek için www.onlineavmalzemeleri.com/urun/ramosa-dt3000-winner-210cm-20-40-gr-hazir-spin-seti linkini tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir