Av İçin Koruma Altına Alınan Hayvan Türleri

Dışarıdan bakıldığında Av malzemeleri ilgi çekici malzemeler gibi gözükse de maalesef insanlar tarafından dikkatsizce kullanılabiliyor. İnsanların düzensiz avcılığı sebebi ile birçok hayvanın nesli tehlikeye giriyor. Bu durum uzun vadede kötü sonuçlara yol açacaktır.

Nesli tehlikeye giren hayvanların artması ile birlikte Ülkemizde bulunan yetkili kurumlar avlanma sebebi ile hayvanların daha fazla zarar görmemesi için birçok hayvanı koruma altına aldığına dair bildiri yayınladı. Yayınlanan bildiride koruma altına alınan hayvanlara verilecek herhangi bir zarara karşılık 75 bin TL’ye kadar ceza verileceği bildirildi. Bildiride balık avı yasaklaması ile ilgili konulara da değinildi.

Kurumun yayınladığı bildiriye göre koruma altına alınan hayvanların ilk sırasında Anadolu yaban koyunu bulunuyor. Anadolu yaban koyunun kontrolsüz avı hayvanın neslini tehlikeye sokuyor ve ileride tükenebilme ihtimali olduğu görülüyor. Balık avı ve avcılığı aynı zamanda bu sektörde kullanılan malzemeler için www.onlineavmalzemeleri.com/kategori/balik-avi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Listede ki bir diğer hayvan diğer adı Anadolu Parsı olan leopardır. Leoparın özellikle postu için avlanması hayvan severler tarafından da çok dile getirilen konu haline geldi. Leoparı ve Anadolu yaban koyununu vurmanın cezası 75 bin TL olarak belirlendi.

Avlanması Yasaklanan Kuş Türleri

Atmacagiller familyasına özellikle değinilen bildiride Doğangiller familyası da üstünde durulan kuş türlerinden oldu. Bu iki kuş türüne verilecek herhangi bir zararda 7 bin TL civarında ceza verileceği açıklandı. Bu verilen cezalar ile düzensiz avlanmanın son bulması tüm insanlık tarafından isteniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir