Almanya Konsolosluğundan Ret Cevabı Almamak İçin Ne Gereklidir?

Almanya’ya gitmek isteyen her Türk vatandaşı, öncelikle Schengen adı verilen vizeye sahip olmalıdır. Bunun için de yapılması gereken ilk iş almanya vize randevu alarak gerekli belgeler ile yetkili kuruluşa müracaat etmektir.

Türkiye’de Almanya vizesi ile alakalı olarak görevlendirilen resmi kuruluş iData’dır. Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından ülkemizde yetkilendirilen IDATA, Almanya’ya giriş yapmak isteyen ve bun yönde vize başvurunda bulunan Türk vatandaşlarına lojistik hizmet sağlamaktadır. Buna göre vize başvurunda bulunan vatandaştan pasaportunu, doldurulmuş vize başvuru formunu, destek dokümantasyonunu ve vize harcını almakta, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki Almanya Büyükelçiliklerine sunmaktadır.

Tüm bu hizmetler aynı şekilde Almanya aile birleşimi vizesi için de geçerli olurken, başvurudan red cevabı almamak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Örneğin; talep edilen evrakların tam olmasına dikkat edilmesi, otel ve uçak rezervasyonu dokümanlarının vize başvuru dosyasında yer alması, mali yönden yeterli olunduğunda dair maddi evrakların tam olması gibi durumlar, Almanya konsolosluğundan red cevabı almamak için dikkat edilmesi gereken konulardandır.

Almanya vizesi hakkında daha pek çok bilgi için almanyakonsoloslugu.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir